Üks 2+2 pokkerifoorumi kasutaja mõtles välja huvitava teoreemi:
“You should strongly re-evaluate the strength of one-pair hands in the face of a raise on the turn.”
ehk siis maakeeles: "Kui sind tõstetakse turnis, siis sa peaksid oma ühe-paari käte tugevuse ümberhindama."
Näiteks selline tüüpolukord:
Meil on käes AK, tõstame preflop, saame ühe callija, flop 2c5dKh. Väga ilus, paneme jätkupanuse 3/4 potist, vastane callib. Jumal teab, mis tal on, mingi fish ei suuda 66 maha visata, midaiganes. Turn 8c. Maha tuleb backdoor mastitõmme, igaksjuhuks paneme veelkord peaaegu potisuuruse panuse, minetea, äkki tõmbab veel masti kokku. Vastane teeb aga reraise!!! See ongi nüüd Beluga teoreemi koht. Üldjuhul on sellise kohapeal vastasel korralik käsi ja me paeme arvestama, et meie kunnipaar on taga. Õige käitumine sellisel juhul oleks fold. Loomulikult on vahest vastas K nõrgema kickeriga ja mastitõmbega, aga pikemas perspektiivis säästab fold kindlasti raha.
Mida eriti jälgida on minraise turnil ja eriti kui see tehakse donki poolt. Donki armastavad slowplayda. Hitivad kolmiku ja callivad flopibeti. Siis tuleb turni mastitõmme ja donk hakkab väristama oma kolmiku pärast, samas tahaks veel natuke raha saada. Seega minraise. (mis võib muidugi anda meile head oddsid see minraise callida, kui meid backdoor flush aitaks).
Mis saab, kui turniraise callida? Päris kindlasti võime oodata vastaselt uut panust riveris ehk me mängime kindlasti tervele stackile. Seega lasta jalga, enne kui on hilja.
Miks ma seda kirjutan, siis põhjus on lihtne; oma mängitud käsi analüüsides näen ma, kuipalju ma olen selle vastu eksinud. Koguaeg on olukorrad, kus "ma tahan näha, mis tal käes on". Tüüpilised AA,KK madalal flopil, AK AQ flopil, kus ma hitin TPTK(top paar top kicker) ja turnis reraisetakse mind kolmiku, rea või kahe paariga. FOLD!!!!!
Loomulikult on asjal väike konks. Me peame bettima nii flopis kui turnis tugevalt, niiet potis on palju raha. Kui me checkime turni, siis näitame vastasele, et me ei ole oma käes väga kindlad ja tema bet võib olla tihti bluff. Seega võime kasutada checkimist oma tugeva käega, et vastaselt bluff välja meelitada, aga see on juba teine teema.
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment